Billie Eilish dhe Halid ju bashkohen yjeve që numërojnë miliarda dëgjime në YouTube

Billie Eilish dhe Halid ju bashkohen yjeve që numërojnë miliarda dëgjime në YouTube

10:16, 15/01/2021
A+ Aa A-

Billie Eilish dhe Halid kanë një arsye "lovely" për të festuar tani që videoja muzikore e bashkëpunimi të tyre në 2018 ka arritur 1 miliard shikime në YouTube.

Në pamjen e ftohtë dhe të errët për baladën e tyre melodramatike, e cila u shfaq premierë më 26 Prill 2018, dy këngëtarët e rinj valsuan me delikatesë rreth njëri-tjetrit në një kuti qelqi ndërsa kishin veshur veshje krejt të zeza dhe një shtresë të trashë zinxhirësh argjendi. 

 "Lovely" u paraqit në kolonën zanore shoqëruese për sezonin e dytë të serisë '13 Reasons Why'  në Netflix .

Kjo shënon hyrjen e parë të Khalid dhe hyrjen e dytë të Eilish pas videoklipit për "Bad Guy", e çoi atë në klubin ekskluziv dy muaj më parë. 

"AYYYEEEE Djalë i keq goditi një bilill", shkroi super ylli i popit në historinë e saj në Instagram, në atë kohë, me një pamje të ekranit në faqen YouTube.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco