Biden zgjedh Lady Gaga-n dhe Jennifer Lopez për ceremoninë e betimit

Biden zgjedh Lady Gaga-n dhe Jennifer Lopez për ceremoninë e betimit

09:14, 15/01/2021
A+ Aa A-

Lady Gaga dhe Jennifer Lopez do të kryesojnë në ceremoninë e betimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden dhe Zëvendës Presidentes të zgjedhur Kamala Harris , njoftoi të enjten 'Komiteti Presidencial Përurues'.

Gaga, e cila ka një histori aktivizmi me Biden dhe bëri fushatë për të gjatë zgjedhjeve të përgjithshme, do të interpretojë himnin kombëtar. 

Gjithashtu do të ketë një performancë muzikore nga Lopez, e cila ka përdorur zërin e saj gjatë pandemisë së koronavirusit, për të folur kundër taksës së saj disproporcionale për komunitetet pakicë.
Pjesëmarrës të tjerë përfshijnë Amanda Gorman, Laureatin e parë të Rinisë Kombëtare, i cili do të mbajë leximin e poezisë, dhe Andrea Hall, presidenti i Shoqatës Ndërkombëtare të Zjarrfikësve Lokalë 3920 në Fulton County, Georgia, i cili do të japë Betimin e Aleancës. 

Hall është gjithashtu gruaja e parë zezake në historinë e departamentit që promovohet në gradën e kapitenit të zjarrit, për komitetin e inaugurimit. 

IAFF ishte sindikata e parë që mbështeti Biden në fillimet kur ai filloi fushatën e tij.
At Leo J. O'Donovan, një mik i vjetër i Bidens dhe një ish-president i Universitetit Georgetown, do të bëjë thirrjen.

 I nderuari Dr. Silvester Beaman, Pastor i Kishës Episkopale Metodiste Afrikane në Bethel në vendlindjen e Bidenit, Wilmington, Delaware, do të japë bekimin.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco