Nuk mbante maskë, Bruce Willis e nxjerrin nga farmacia

Nuk mbante maskë, Bruce Willis e nxjerrin nga farmacia

13:59, 13/01/2021
A+ Aa A-

Pavarësisht se sa yll i madh jeni, në epokën e koronavirusit rregullat për mbrojtjen e shëndetit publik duhet të respektohen në mënyrë rigoroze nga të gjithë. 

Kjo u bë e qartë për Bruce Willis gjatë vizitës së tij në një farmaci në Los Angeles të hënën e kaluar.

Sipas një burimi të Page Six ,  aktori 65-vjeçar hyri në një dyqan të zinxhirit Rite Aid pa maskë, duke shkelur rregullat që zbatohen në zonë. 

Klientët e tjerë të farmacisë ishin të bezdisur që ylli i " Too Tough To Die " po qarkullonte mes tyre pa maskë, pavarësisht nga fakti se ai mbante një shall rreth qafës që mund ta ngrinte lehtësisht për të mbuluar fytyrën.

Sipas faqes Willis nuk pranoi të mbante një maskë dhe kështu më në fund iu kërkua të largohej , gjë që ai bëri, pa bërë asnjë blerje.

 Faqja kontaktoi aktorin, megjithatë ai ende nuk ka marrë një përgjigje.

I pyetur nga revista People për fotot që qarkulluan në internet dhe e treguan atë duke dalë nga dyqani pa maskë, ylli foli për një "gjykim të gabuar", pa konfirmuar megjithatë se i ishte kërkuar të vendoste një maskë.

 "Qëndroni të sigurt  dhe le të vazhdojmë të mbajmë të gjithë maskat," i tha ai revistës.

Qarku i Los Angeles, epiqendra e krizës së koronavirusit në Kaliforni, ka tejkaluar 10,000 vdekje nga Covid-19.

Bruce Willis ka kaluar një pjesë të madhe të muajit të tij në karantinë me ish-gruan e tij Demi Moore  dhe fëmijët e tyre më të mëdhenj, Scout dhe Rumer.dhe Talula, në shtëpinë e tyre familjare në Idaho.

Fakti që gruaja e tij aktuale Emma Hemming fillimisht kishte zgjedhur të qëndronte në Los Angeles me fëmijët e vegjël të çiftit, Maybel dhe Evelyn, kishte shkaktuar thashetheme për një krizë në marrëdhëniet e çiftit. 

Sidoqoftë, Scout përfundimisht zbuloi të vërtetën, duke shpjeguar se, nëna e saj duhej të qëndronte e para në Los Anxhelos.

 Më pas, kufizimet e udhëtimit e penguan atë të udhëtonte në Idaho për disa kohë, por përfundimisht të dy familjet u bashkuan nën të njëjtën çati .

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco