Pas 9 vitesh/ Jesy Nelson lë ‘Little Mix’, shpjegon arsyet

Pas 9 vitesh/ Jesy Nelson lë ‘Little Mix’, shpjegon arsyet

19:40, 14/12/2020
A+ Aa A-

Këngëtarja e grupit “Little Mix”, Jesy Nelson njoftoi në Instagram, mbrëmjen e kësaj të hëne, se ka vendosur të largohet nga grupi.

Jesi shkruan se dëshiron të përqendrohet në gjërat që e bëjnë atë të lumtur.

29 vjeçarja gjithashtu emocionalisht tha se të qenit në grup i ka sjellë një 'dëm shëndetit të saj mendor' dhe se ajo ka pasur 'presion të vazhdueshëm e shumë të vështirë'.

"Nuk mund t'ju falënderoj të gjithëve sa duhet nga zemra që më bëtë të ndjehem si vajza më me fat në botë", u tha ajo fansave.

“Për të gjithë ndjekësit e mi, nëntë vitet e fundit në Little Mix ka qenë koha më e pabesueshme e jetës sime. Ne kemi arritur gjëra që kurrë nuk i kam menduar të mundshme.

Nga fitimi i çmimit tonë të parë në shfaqjet tona të shitura në O2. Duke bërë miq dhe tifozë në të gjithë botën nuk mund t'ju falënderoj mjaftueshëm nga zemra për të më bërë të ndihem si vajza më me fat në botë. Ju keni qenë gjithmonë aty për të më mbështetur dhe inkurajuar dhe nuk do ta harroj kurrë.

E vërteta është se kohët e fundit në grup ka ndikuar vërtet në shëndetin tim mendor. E shoh shumë të vështirë presionin e vazhdueshëm për të qenë në një grup vajzash dhe për të përmbushur pritjet.

Kështu që pas shumë konsultimesh dhe me një zemër të rëndë, unë po njoftoj se do të largohem nga Little Mix", u shpreh në letrën e gjatë Jesy.

Faqja zyrtare e grupit “Little Mix” në Instagram ka publikuar një foto të vajzave, ndërsa në deklaratë thuhet se është një 'kohë tepër e trishtuar' për grupin, por ata 'mbështesin plotësisht' vendimin e saj.

Banda - e përbërë nga Jade Thirlëall, Perrie Edëards dhe Leigh-Anne Pinnock, konfirmuar se ata do të mbeteshin si një treshe.

Kujtojmë se Jesy fillimisht konfirmoi se po bënte një pushim të përkohshëm nga grupi në shtator

Ky vendim erdhi pas mungesës së saj në finalen e shfaqjes së talenteve Little Mix The Search dhe MTV EMAs 2020

'Jesy po zgjat pushim nga Little Mix për arsye mjekësore private,' tha menaxhmenti i saj në atë kohë./Burimi: Dailymail/ Pështati: K.H/Syri.net/

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco