Aktorja e njohur shokon me deklaratën: Jam transgjinor, më quani ‘ai’

Aktorja e njohur shokon me deklaratën: Jam transgjinor, më quani ‘ai’

10:08, 02/12/2020
A+ Aa A-

Një deklaratë nga aktorja aktorja e njohur, e nominuar për Oscar, Ellen Page, ka tronditur botën e ShowBiz-it.

Ajo ka deklaruar se është transgjinor, duke ju kërkuar ndjekësve që ta quajnë ‘ai’ me emrin Elliot.

Përshëndetje miq, dua të ndaj me ju se jam trans, më thërrisni me ai dhe emri im është Elliot. Ndihem me fat që po e shkruaj këtë, që kam arritur këtu. Jam mirënjohës për njerëzit që më kanë mbështetur gjatë këtij rrugëimi. Nuk mund ta përshkruaj sesa i lumtur jam që më në fund e dashuroj veten time ashtu siç jam. Jam frymëzuar nga shumë komunitete trans”- deklaroi Page, duke treguar së më në fund gjeti guximin ta pranonte hapur këtë.

Kujtojmë, se vetëm dy vite më parë Ellen u martua me balerinën dhe koreografen, Emma Portner.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco