LISTA/ Spotify zbulon artistët më të dëgjuara të vitit 2020, mes tyre dhe Dua Lipa

LISTA/ Spotify zbulon artistët më të dëgjuara të vitit 2020, mes tyre dhe Dua Lipa

14:32, 01/12/2020
A+ Aa A-

Drake, Bad Bunny, Dua Lipa dhe The Weeknd janë artistët më të dëgjuar të 2020, në Spotify. Drake është artisti më i njohur në Britani, duke zënë vendin e parë.

“Blinding Lights” e The Weeknd është një nga këngët më të dëgjuara në Britani.

Ndërsa “Divinely Uninspired To A Hellish Extent” i Lewis Capaldi kryesonte në listën e albumeve.

Dhe Bad Bunny është artisti më i madh globalisht, duke grumbulluar 8.3 miliardë dëgjime.

Albumi i dytë i yllit nga Porto Rikan, YHLQMDLG shënoi 3.3 miliardë dëgjime. “Fine Line” i Harry Styles dhe “future nostalgia” e Dua Lipa zunë përkatësisht vendin e katërt dhe të pestë.

Spotify tha se zhanri më i popullarizuar i vitit 2020 ishte muzika pop, duke pasqyruar një rritje të muzikës gjatë pandemisë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco