FOTO/ Si duken sot aktorët e filmit të famshëm 'Harry Potter'

FOTO/ Si duken sot aktorët e filmit të famshëm 'Harry Potter'

13:08, 01/12/2020
A+ Aa A-

Besoni apo jo, kanë kaluar gati 20 vjet që kur u publikua pjesa e parë e sagës Harry Potter. Harry Potter ishte saga që na bëri të gjithë të dashurohemi me magji dhe falë personazheve të tij të dashur, zbuluam se një mister i vogël nuk është asgjë për t’u frikësuar. 

Kjo është arsyeja pse sot ka menduar se do të merrnim një biletë në një drejtim në qytetin e nostalgjisë dhe të shohim se si kanë ndryshuar aktorët mbështetës nga saga gjatë 2 dekadave.

Bright Side sjell një listë me aktorët se si kanë ndryshuar gjatë viteve. 

 

1. Molly Weasley: Julie Walters

Image

 

2. Arthur Weasley: Mark Williams

Image

 

3. Fleur Delacour: Clémence Poésy

Image

 

4. Viktor Krum: Stanislav Ianevski

Image

 

5. Dekani Thomas: Alfred Enok

Image

 

6. Seamus Finnigan: Devon Murray

Image

 

7. Madame Olympe Maxime: Frances de la Tour

Image

 

8. Profesor Sprout: Miriam Margolyes

Image

 

9. Profesor Trelawney: Emma Thompson

Image

 

10. Alastor "Mad-Eye" Moody: Brendan Gleeson

Image

 

11. Narcissa Malfoy: Helen McCrory

Image

 

12.Rita Skeeter: Miranda Richardson

Image

 

13. Ksenofili Lovegood: Rhys Ifans

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco