FOTO/ Festoi ditëlindjen duke shkelur rregullat e Covid-19, Rita Ora kërkon falje

FOTO/ Festoi ditëlindjen duke shkelur rregullat e Covid-19, Rita Ora kërkon falje

14:17, 30/11/2020
A+ Aa A-

Ylli i muzikës pop, Rita Ora festoi 30 vjetorin e saj, duke shkelur rregullat e izolimit që janë vendosur në Britaninë e Madhe.

Sipas britanikes ‘The Sun’ 30 miq të saj shkuan fshehurazi në një restorant në Londrën perëndimore.

Ditën e sotme, Rita Ora ka kërkuar ndjesë për thyerjen e rregullave. Në një InstaStory, këngëtarja shkruan se vendimi për festën ishte bërë në moment nxitimi.

“Përshëndetje të gjithëve, unë mblodha në një festë të vogël me disa miq për të festuar 30 vjetorin e lindjes.

Ishte një nxitim i momentit kur vendimi u mor me pikëpamjen e gabuar se ne po dilnim nga bllokimi dhe kjo do të ishte në rregull. Më vjen shumë keq për thyerjen e rregullave dhe nga ana tjetër e kuptoj që kjo i vë njerëzit në rrezik.

Ky ishte një gabim serioz dhe i pafalshëm. Duke pasur parasysh kufizimet, unë e kuptoj se sa të papërgjegjshme ishin këto veprime dhe marr përgjegjësinë e plotë. 

Ndihem veçanërisht e zënë ngushtë, duke ditur se sa njerëz kanë punuar për të luftuar këtë sëmundje të tmerrshme dhe duke qenë plotësisht të vetëdijshëm për sakrificat që janë bërë për të na mbajtur të gjithë të sigurt. Edhe pse kjo nuk do ta bëjë atë të drejtë, unë dua të kërkoj falje sinqerisht."/K.H/Syri.net/ 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco