25 aktorët më të mirë të shekullit 21 sipas New York Times

25 aktorët më të mirë të shekullit 21 sipas New York Times

08:16, 27/11/2020
A+ Aa A-

New York Times ka publikuar një listë të "25 aktorëve më të mirë të shekullit 21", e cila është shumë interesante.

Natyrisht, kjo listë u riprodhua nga shumë faqe të huaja të lajmeve dhe mori komente pozitive dhe negative.

Shumë u pajtuan për zgjedhjen e aktorit që është në vendin e parë, por shumë komentuan për faktin se në listën e aktorëve më të mirë nuk ka homoseksual.

New York Times u përgjigj se kriteri i vetëm ishte talenti i aktorëve në aktrim dhe nuk i konsideronte preferencat e tyre seksuale. Mbi të gjitha, shumë nga aktorët e mëposhtëm kanë luajtur personazhe homoseksualë në të kaluarën në një mënyrë të shkëlqyeshme.

Më poshtë është një listë e 25 Aktorëve më të Mirë të Shekullit 21:

25. Gael Garcia Bernal
24. Sonia Braga
23. Mahershala Ali
22. Melissa McCarthy
21. Catherine DeneuveImage

20. Rob Morgan
19. Wes Studi
18. Willem Dafoe
17. Alfre Woodard
16. Kim Min-heeImage

15. Michael B. Jordan
14. Oscar Isaac
13. Tilda Swinton
12. Joaquin Phoenix
11. Julianne MooreImage

10. Saoirse Ronan
9. Viola Davis
8. Zhao Tao
7. Toni Servillo
6. Song Kang-hoImage

5. Nicole Kidman
4. Keanu Reeves
3. Daniel Day-Lewis
2. Isabelle HuppertImage

Dhe në vend të parë është aktori Denzel WashingtonImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco