FOTO/ Ja si do të dukeshin disa personazhe të Disney nëse do të ishin njerëz të vërtetë

FOTO/ Ja si do të dukeshin disa personazhe të Disney nëse do të ishin njerëz të vërtetë

20:11, 26/11/2020
A+ Aa A-

Protagonistët e këtyre filmave të Disney, me personalitetet e tyre qesharake dhe aventureske, kanë pushtuar zemrat e shumë njerëzve që shpesh imagjinojnë se si do të dukeshin nëse do të ishin njerëz të vërtetë. 

Kjo është arsyeja pse “Darky Artist” ka krijuar disa portrete realiste të personazheve të saj të preferuar të Disney.

 

1. Ja si do të dukej Mulan në jetën reale?Image

 

2. Shang është njeri i veprimit.

 

Image

 

3. Anna i mban pendët e saj të bukura dhe buzëqeshjen e saj të lumtur.

Image

 

4. Me këtë paraqitje, ne nuk e kuptojmë se si Anna nuk u dashurua në shikim të parë me Kristoff.

Image

 

5. Elsa do të këndojë "Let It Go"

Image

 

6. Shumë dëshirojnë që ata të mund të fluturojnë në qilimin magjik me Aladdin në vend të Jasmine.

Image

 

7. Jasmine duket bukur ashtu si një princeshë e vërtetë.

Image

 

8. Pocahontas ruan seriozitetin dhe shikimin e saj të thellë.

Image

 

9. John Smith duket serioz dhe i zhytur në mendime.

Image

 

10. Edhe prekja realiste nuk mund ta fshehë shpirtin aventuresk të Meridës.

Image

 

11. Ajo nuk duket si një Hirushe që është e gatshme të marrë urdhra.

Image

 

12. Pavarësisht se si e shikoni, Peter Pan duket si një fëmijë që është gati të tërheqë një shaka.

 

Image

 

13. Edhe në versionin e saj realist, emri "Belle" ende i përshtatet asaj.

Image

 

14. Tarzan, mbreti i xhunglës ... dhe i zemrave tona.

Image

 

15. Me ata sy, Princesha Aurora nuk duhet t'i mbyllë kurrë, madje as për të fjetur.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco