Covid-19 dhe dasmat/ Disa nga momentet më të veçanta të kapura nga fotografët

Covid-19 dhe dasmat/ Disa nga momentet më të veçanta të kapura nga fotografët

19:06, 26/11/2020
A+ Aa A-

Fotografët e dasmave po punojnë shumë për të krijuar fotografi unike dhe të bukura çdo ditë.

Pavarësisht se viti 2020 ka qenë një vit i vështirë, ata ende arrijnë të bëjnë magjinë e tyre të ndodhë. 

FdB është një platformë që promovon zanatin e fotografive të dasmave. Ne zhvillojmë një konkurs çdo vit, FdB Awards (Premios FdB) dhe çmime aq të mira se një aparat fotografik Fujifilm XF100 për fituesin!

Çdo vit, zhvillohet njw konkurs, i quajtur “FdB Awards (Premios FdB)” me çmime dhe  aparatin fotografik të fundit “Fujifilm XF100” për fituesin.

Disa nga fotografët më të talentuar të dasmave në botë zgjodhën fotot e tyre të preferuara të paraqitura në Çmimet FdB.

Kjo është një përzgjedhje e 15 fotografive që me siguri do t’ju ndryshojnë humorin në këto kohë pandemie./ Burimi: BoredPanda/ K.H/Syri.net/ 

 

1.Dy zonjat elegante që pinë cigare gjatë martesës (Fotografia nga Marta Monés)

Image

 

2.Emocione të pastra në portretin e nuses dhe djalit të saj nga Juanmi Alemany

Image

 

3. Çifti me tatuazhe të kapur me duar nga Fran Ortiz

Image

 

4. Fëmijët të mërzitur në këtë fotografi qesharake dhe madhështore nga Miguel Bolaños

Image

 

5.Kjo nuse po shijon momentin në këtë foto nga Sergio Cantos

Image

 

6. Ky çift duket thjesht bukur nën vellon e nuses nga Sergio Arnés

Image

 

7. Momenti i ëmbël i kapur nga Roberto Abril

Image

 

8. Moment i veçantë i kapur nga Mónica Del Agua

Image

 

9. Çifti në dëborë në këtë foto të ëmbël nga Tamara Hevia

Image

 

10. Momenti qesharak në një martesë nga Andreu Doz

Image

 

11. Befasi dhe lumturi për dhëndrin e fotografuar nga Jordi Mora

Image

 

12. Kjo është një foto me të vërtetë origjinale dhe romantike nga Juanmi Alemany

Image

 

13. Portreti emocional i një dhëndri me një prind të moshuar nga Beatriz Bernal

Image

 

14. Kjo foto duket shumë si një film, nga Alberto Ramirez

Image

 

15. Familja e përsosur në këtë foto nga Fraco

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco