'The Queen’s Gambit' në krye të listës si seriali më i shikuar në Netflix

'The Queen’s Gambit' në krye të listës si seriali më i shikuar në Netflix

12:32, 24/11/2020
A+ Aa A-

Netflix ngelet një nga platformat më të popullarizuara të momentit.

Së fundmi, Netflix ka një tjetër kampion në renditje përsa i përket serialeve të kufizuara, pasi “The Queen’s Gambit” ka zënë vendin e parë.

Shërbimi i popullarizuar i transmetimit ka bërë publik faktin se se mbi 62 milionë njerëz, në vetëm 28 ditë,  e kanë shikuar deri më tani këtë dramë, duke e bërë atë serialin më të popullarizuar të Netflix ndonjëherë.

Në  serial, Anya Taylor-Joy luan rolin e Beth, mban rolin e protagonistes, një talente shahu e destinuar që të bëhet më e mira në botë, përkundër varësisë nga droga dhe alkooli që i rrezikojnë suksesin dhe lumturinë.

ImageImageImage

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco