Çfarë do të ndodhë më Ejlylin? Sot në 'Lule të vetmuara'

Çfarë do të ndodhë më Ejlylin? Sot në 'Lule të vetmuara'

08:30, 24/11/2020
A+ Aa A-

Ejlyl dërgohet në gjendje të rëndë në spital.

Kader ndihet fajtore që nuk arriti në kohë ta shpëtonte Ejlylin.

Kemal strehohet në një shtëpi në pyll.

Doktori jep lajmin e keq për Ejlylin dhe i thotë Ferides e vajzave se duhet të bëhen gati për më të keqen.

Gynej i detyruar nga gjendja e vështirë ekonomike shkon të kërkojë ndihmë tek nëna e tij.

Selin nuk pranon t’i japë asnjë qindarkë.

Gynej vjedh ushqimet e shtëpisë ndërsa Selin e kërcënon se do thërrasë policinë.

Feride dhe vajzat e kalojnë natën në spital në pritje të një përgjigje për Ejlylin.

Dikush vjedh natën shtëpinë e Selinit. Për këtë akuzohet Gynej.

Ky i fundit nuk e pranon ta ketë bërë diçka të tillë. Gynej arrestohet.

Gjendja e Ejlylit përkeqësohet.

Policia zbulon se Gynej nuk është fajtor për vjedhjen e shtëpisë së Selinit.

Doktori jep lajmin e hidhur se Ejlyl është ndarë nga jeta./revistawho.com

 
 
 
 
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco