Aktori turk Tolgahan zbulon se si e thërret në shqip të birin

Aktori turk Tolgahan zbulon se si e thërret në shqip të birin

12:45, 29/10/2020

Dyshja e njohur, Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë një ndër çiftet më të komentuar të mediave jo vetëm shqiptare, por edhe atyre turke.

Më shumë se një vit më parë,ata u bënë prindër të një djali te cilin e quajtën, Efehan.

Shpesh çifti ndan momente nga përditshmëria e tyre më ndjekësit.

Mbrëmjen e djeshme, Tolgahan, ka postuar një foto ku shfaqet me të birin dhe zbulon se me përkëdheli e thërret atë në shqip “Klysh tigri”.

Ai sqaroi më tej në gjuhën turke, se Efehan pasi hëngri ushqim, do të shohë të atin në televizor, pasi çdo të mëkurë në ekranin turk transmetohet seriali “Seref Sozu”, ku Tolgahan luan rolin kryesor.

“Mama hëngra, tani do shoh babin-tha ky klysh tigri”, shkruan Tolgahan krah fotos së postuar. “Do ju ha të dyve, tigrat e mi”, komenton Almeda.

Me siguri, këtë epitet, Tolgahan e ka mësuar nga Amelda.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Maama m? yedim baaba m? izliyorum ?imdi” diyor bu Klysh Tigri ???? (kaplanc?k)...

A post shared by Tolgahan Say?s?man (@tsayisman) on

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

skenderi29/10/2020 14:33

ju hongshin qent e lagjes

Shto koment

Denonco