Rita Ora dhe Dua Lipa në listën e personave më të pasur në Britaninë e Madhe

Rita Ora dhe Dua Lipa në listën e personave më të pasur në Britaninë e Madhe

11:35, 29/10/2020

Dy këngëtaret me origjinë nga Shqipëria, Rita Ora dhe Dua Lipa, prej kohësh janë kthYer në dy yje ndërkombëtarë, emri i të cilave nuk është më i panjohur për askënd.

Revista e njohur britanike “Heat” ka publikuar listën e personazheve të famshëm më të pasur nën moshën 30-vjeçare në Britaninë e Madhe.

Këngëtarja Rita Ora mban vendin e 13-të me një pasuri prej 17.8 milion paund, të ardhura këto që kanë ardhur jo vetëm nga muzika por edhe nga kontratat e saj me Adidas dhe Coca-Cola.

Ndërsa këngëtarja Dua Lipa renditet në vendin e 15-të me një pasuri me 11.8 milionë paund.

Të ardhurat e Dua-s janë ngritur me 9 milionë paund për dy vitet e fundit.

Vendin e parë e mban Ed Sheeran me një pasuri prej 170 milionë paundësh.

 

Lista e plotë:

Ed Sheeran, 28, (£170m)

Daniel Radcliffe, 30, (£90m)

Harry Styles, 25, (£64m)

Emma Watson, 29, (£57m)

Niall Horan, 26, (£54.8m)

Little Mix (£50m)

Louis Tomlinson, 27, (£46m)

Liam Payne, 26, (£44m)

Cara Delevingne, 27, (£39.5m)

Zayn Malik, 26, (£38m)

Sam Smith, 27, (£34m)

Aaron Taylor-Johnson, 29, (£21m)

Rita Ora, 28, (£17.8m)

Stormzy, 26, (£12m)

Dua Lipa, 24, (£11.8m) 

The 1975, (£10.9m)

Sophie Turner, 23, (£8.5m)

Daisy Ridley, 27, (£8.4m)

Nicholas Hoult, 29, (8.3m)

Dev Patel, 29, (£7.5m)

John Boyega, 27, (£6.6m)

Sam Faiers, 28, (£6.3m)

Joey Essex, 29, (£6.3m)

Tommy Mallet, 27, (£5.2m)

Maisie Williams, 22, (£4.5m)

George Ezra, 26, (£4.4m)

Jess Glynne, 30, £4.4m

Olivia and Alex Bowen, 25 and 28, (£4.3m)

Billie Faiers, 29, (£3.6m)

Tom Holland, 23, (£3.5m)

 

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco