Lajmi i fundit

EMRI/ Do kthehej sot në Shqipëri, shqiptari gjendet i vdekur në rrugë

10 mënyra të thjeshta se si të vishni rrobat e vjetëruara dhe të dukeni stil

10 mënyra të thjeshta se si të vishni rrobat e vjetëruara dhe të dukeni stil

11:22, 28/10/2020
A+ Aa A-

Moda ndryshon me shpejtësinë e dritës dhe shumica e njerëzve nuk mund të ecin me të, pasi është e vështirë si mendërisht dhe financiarisht. 

Por lajmi i  keq është se nëse mbani veshur rrobat tuaja të preferuara që nuk janë më të modës, mund të dukeni 5 ose edhe 10 vjet më të vjetër se sa jeni në të vërtetë. 

Kjo është arsyeja pse është më mirë të mësoni të vishni rrobat tuaja të vjetruara në një mënyrë të re dhe të dukeni bukur pa shpenzuar para.

Me anë të fotove të mëposhtme ju tregojmë se rrobat që dikur ishin shumë në modë , mund të duken ende të shkëlqyera dhe me pamje moderne. 

Dhe disa vajza të guximshme, me ndihmën e stilistëve, vendosën ta provojnë këtë me shembujt e tyre.

Fotoja e parë tregon se si nuk duhet te kombinohet , dhe e dyta se si duhet të kombinohet veshja konkrete për të fshehur mirë faktin që nuk është më në modë.

1. Xhaketa të shkurtra

Image

2. Veshjet e vjetëruara

Image

3. Rrathët Pandora

Image

4. Golfe të holla

Image

5. Këmishë xhins

.Image

6. Xhaketa e hollë

Image

7. Xhaketa xhins të modës së vjetër

Image

8. Xhinse të ngushta

Image

9. Këpucë të vjetruara

Image

10. Pallto të shkurtra

Image

 

Burimi: Bright Side 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco