Rovena Dilo i bashkohet Veliajt: Erioni nuk ngopet ...

Rovena Dilo i bashkohet Veliajt: Erioni nuk ngopet ...

13:16, 26/10/2020
A+ Aa A-

Këngëtarja e njohur Rovena Dilo është shfaqur në krah të Erion Veliaj në asamblenë socialiste të PS për Zall-Herrin. Teksa e konsideroi Erionin një mik të mirë, Rovena Dilo u shpreh se ai është njeriu që fjalët i kthen ne vepra.

‘E falënderoj shumë, por jo vetëm në emrin tim, por në emrin e një mori artistësh.

Më besoni dhe unë i uroj një rrugë të gjatë në politikë Erionit, sepse politika shqiptare ka nevojë për elementë si Erioni, për njerëz që bëjnë, dhe vetëm nuk ngopen duke bërë e duke punuar’, tha Rovena Dilo.

Sipas këngëtares ‘Erion Veliaj, është ai njeri që të zgjat dorën, të jep shpatullën të mbështetesh dhe gjithmonë është aty, jo vetëm me fjalën e mirë, por këtë fjalë ai e bën vepër.

Unë mendoj që partia ime si artiste e këngës është, Shqipëria. Por unë mendoj që edhe Erion Veliaj të parën ka këtë parti, pra Shqipëria.

Diva e muzikës së lehtë shqiptare vlerësoi kryebashkiakun Veliaj për atë që ai ka bërë për artin, ndërsa theksoi se politika shqiptare ka nevojë për elementë si Erioni të cilët nuk pushojnë së punuari.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arber29/10/2020 23:37

Eshte e vertete qe ka bere shume per artin, shembi teatrin

lali i motrave29/10/2020 22:36

nuk mbeti leneshe pa ju lepire ketij shushunjes. te felliqur,,,

LABIVLORA@YAHOO.COM29/10/2020 19:40

Pershendetje, Rovena ka te drejte te shprehe mendimin e saj. Do ta besonim edhe ne nese Erjoni do te qe kengetar dhe ta vleresonte, sa bukur kendon. Por Erjon ka vetem nje refren-mashtrimin -genjeshtrat dhe sigurisht KORRUPSIONIN

Vitori 29/10/2020 13:11

Gjithe KURVAT .... si mizat pas MUTIT ....

Emri 29/10/2020 07:37

Pabukse ! ha ha ha Cfar krijese !?

Dibr26/10/2020 15:47

Rovena tee pakten lepij edhe B..... mos i vjen era MUT

o ne te marsha moj manushaqe26/10/2020 14:19

i keputi 6000 euro edhe kjo

Shto koment

Denonco