5 shenjat astrologjike që mund të krijojnë një histori dashurie me një Akrep

5 shenjat astrologjike që mund të krijojnë një histori dashurie me një Akrep

11:41, 25/10/2020
A+ Aa A-

Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, Akrepat janë mjaft tradicionalë dhe preferojnë të kenë marrëdhënie të përkushtuara.

Ata janë shumë besnikë dhe janë partnerë të shkëlqyeshëm .

Përveç këtyre karakteristikave, ato janë edhe shumë pasionante. 

Prandaj, partnerët që  kërkojnë ata janë individë që nuk i mërzisin ose që janë në gjendje të fitojnë besimin dhe besnikërinë e tyre. 

Me këtë, le të shohim pesë shenjat e zodiakut që përshtaten në mënyrë të përsosur me një Akrep. 

Demi, Gaforrja, Bricjapi, Peshqit dhe Virgjëresha janë më të përputhshmit me Akrepin. 

Demi 

Image

Edhe pse kombinimi Demi - Akrep mund të jetë i fortë për marrëdhënien, nëse mund ta bëni atë të funksionojë, patjetër që do të zgjasë shumë. 

Akrepi dhe Demi, brenda sferës së zodiakut, janë pole të kundërta, të cilat i çojnë ata të magjepsen dhe të irritohen nga njëri-tjetri! 

Akrepat e pëlqejnë stabilitetin dhe besueshmërinë e plotë të partnerit Dem. 

Eshtë e panevojshme të thuhet, ata janë partnerë shumë të pasionuar dhe emocionalë, me një kimi seksuale jashtëzakonisht të fortë. 

Gaforrja

Image

Akrepat dhe Gaforrja  janë të dy shumë posesivë, intuitivë dhe emocionalë nga natyra.

Prandajnë këtë lidhje të dy partnerët vlerësojnë angazhimin. 

Ky  kombinim konsiderohet të jetë një nga më të mirët në zodiak! 

Virgjëresha 

Image

Personalitetet e Virgjëreshës dhe Akrepit janë shumë të ndryshme. Ndërsa Virgjëresha mund të jetë e rezervuar dhe e ndrojtur, Akrepat me personalitetin e tyre të fortë mund të jenë frikësues për ta. 

Por Akrepat duan të mbajnë mbretërinë e marrëdhënies në duart e tyre dhe me Virgjëreshën, kjo lehtë mund të arrihet. 

Bricjapi 

Image

Me Bricjapin dhe Akrepin, vlerat dhe ambiciet janë në të njëjtin nivel. 

Ata të dy janë të zellshëm dhe vlerësojnë sigurinë. 

Ndërsa Bricjapi dihet që është emocionalisht më pak i disponueshëm në krahasim me atë që mund të kërkojë një Akrep, ata arrijnë të lënë ndjenjat e tyre të njihen për shkak të lehtësisë në komunikim. 

Peshqit 

Image

Akrepi dhe Peshqit dihet se janë një dyshe perfekte midis shenjave të zodiakut.

Ky çift mund t'i bëjë të tjerët super xheloz sepse ato lidhen në një nivel shumë të thellë me njëri-tjetrin. 

Ndërsa të dy kanë natyrë jashtëzakonisht posesive, gjë që mund të përdoret për të forcuar marrëdhënien. 

 

Burimi: TimesNowNews.com

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco