Ndahet nga jeta ylli i muzikës country

Ndahet nga jeta ylli i muzikës country

10:48, 25/10/2020
A+ Aa A-

Jerry Jeff Walker, këngëtari dhe kompozitori i njohur i muzikës country, u nda nga jeta në moshën 78-vjeçare.

John Davis, ish-zedhënësi i tij e konfirmoi këtë lajmë për Fox News.

Davis tha se Jerry vdiq pas një beteje me kancerin e fytit.

Lindur në Ronald Clyde Crosby më 16 mars 1942, në Oneonta, N.Y. Walker ishte një fëmijë i vetëm, i rritur nga babai i tij Mel dhe nëna Alma.

Ylli i ‘country’  jetoi në Florida Keys dhe në New Orleans, ku mori emrin e tij artistik.

Jerry Jeff, ka la pas gruan e tij prej 46 vitesh Susan Walker, një djalë (Django) dhe një vajzë (Jessie).

Një nga kryeveprat e tij ishte “Mr. Bojangles”.

 

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco