19 fustane nusërie filmash që do të jetojnë përgjithmonë në historinë e modës

19 fustane nusërie filmash që do të jetojnë përgjithmonë në historinë e modës

10:10, 25/10/2020
A+ Aa A-

Kur shikojmë një film apo serial televiziv romantik, ne, si shikues, presim që personazhet kryesorë të dashurohen me njëri-tjetrin dhe të martohen.

Dhe ka edhe disa filma ku zotimet e bëra në altar janë vetëm fillimi i historisë. 

Sido që të jetë, shikimi i skenave të dasmës në ekran është gjithmonë më i paharrueshëm, nëse stilistët e fustaneve të nusërisë kanë bërë punën e duhur.

Bright Side kujton disa fustane të paharrueshme nusërie, që do të jetojnë gjatë në memorien e vajzave:

 

Carrie, Sex and the City (2008)

Image

 

Adaline, The Age of Adaline (2015)

Image

 

Victoria, The Young Victoria (2009)

Image.

 

Maggie, Nusja e Runaway (1999)

Image

 

 Funny Face (1957)

Image

 

Katniss, The Hunger Games: Catching Fire (2013)

Image

 

Blair, Gossip Girl (2007–2012)

Image

 

Mili, Muñeca Brava (1998–1999)

Image

 

Padmé, Star Wars Episode II: Attack of the Clones (2002)

Image

 

Mia, The Princess Diaries 2: Royal Engagement , (2004)

Image

 

Rose, Downton Abbey (2010–2015)

Image

 

Tracy, Hight Society  (1956)

Image

 

Anastasia, Fifty Shades Freed (2018)

Image

 

Phoebe, Charmed (1998–2006)

Image

Schatze, Si të martohesh me një milioner (1953)

Image

 

Mary, About Time (2013)

Image

 

Angélique, Angélique, Marquise des Anges (1964)

Image

 

Scarlett, Gone With the Wind (1939)

Image

 

Liv, Bride Wars (2009)

Image

 

Burimi: Bright Side

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco