15 personazhe të famshëm që duken si yjet e të kaluarës

15 personazhe të famshëm që duken si yjet e të kaluarës

09:44, 25/10/2020
A+ Aa A-

Takimi me një person që duket identik me ju është praktikisht i pamundur. 

Studiuesit pretendojnë se shanset janë një në një trilionë. 

Por, ka shumë më tepër shanse për të parë dikë që duket i ngjashëm me ju.

Dhe kur bëhet fjalë për njerëz të famshëm, ata janë gjithmonë në qendër të vëmendjes, kështu që njerëz nga e gjithë bota  e kanë më të lehtë për të pikasur ngjashmërinë mes tyre.

Bright Side tregon disa personazhe të famshëm që duken shumë të ngjashëm me njëri-tjetrin. 

Dhe jo! Ato nuk kanë aspak lidhje gjentike me njërit-tjetrin.

 

Sophia Loren dhe Sofía Vergara

Image

 

Lauren Bacall dhe Karlie Kloss

Image

 

Audrey Hepburn dhe Lily Collins

Image

 

Helen Mirren dhe Jennifer Lawrence

Image

 

Mick Jagger dhe Harry Styles

Image

 

Carla Bruni dhe Bella Hadid

Image

 

Ornella Muti dhe Adriana Lima

Image

 

Ava Gardner dhe Liv Tyler

Image

 

Raquel Welch dhe Minka Kelly

Image

 

Rob Lowe dhe Ian Somerhalder

Image

 

Jane Birkin dhe Jessica Paré

Image

 

Fred Astaire dhe Vincent Cassel

Image

 

Jaime Pressly dhe Margot Robbie

Image

 

Meryl Streep dhe Saoirse Ronan

Image

 

Xhenxhefil Rogers dhe Christina Aguilera

Image

 

Burimi: Bright Side

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco