VIDEO/ Sezer në ‘Syri i keq’ tregon se si ndikon stresi në shëndetin e flokëve

VIDEO/ Sezer në ‘Syri i keq’ tregon se si ndikon stresi në shëndetin e flokëve

16:00, 23/10/2020
A+ Aa A-

Ditën e sotme, i ftuar në emisionin “Syri i keq”, ishte i ftuar Sezer-i, i cili prej vitesh ka hapur një sallon bukurie.

Sezer ka folur për flokët dhe çfarë e shkakton zbokthin dhe yndyrosjen e tyre.

Teksa fliste me moderatorin Kelvin Kadilli, Sezer tregon se një nga faktorët që ndikon në yndyrosjen e flokut është edhe stresi.

“Pse yndyroset floku? Ku përmendim ambjenti, ajri por dhe nga stresi. Gjithçka nis nga stresi, që çon dhe në rënie.

Flokët për mua, duhet të lahen njëherë në 2 ditë, pasi në ditën e tretë bëhet me yndyrë. Por kjo varet me njeri, se ka njerër që detyrohen ti lajnë çdo ditë.

Po ju tregojë një rast, i bëra krehje një vajze, dhe më erdhi pas 15 ditësh duke më thënë “mi krehur shumë mirë flokët më kanë mbajt gjithë këto ditë”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco