'Nuk e njoh', Mariah Carey flet për raportin e saj me Jennifer Lopez

'Nuk e njoh', Mariah Carey flet për raportin e saj me Jennifer Lopez

19:35, 01/10/2020

Mariah Carey ka treguar edhe njëherë se “nuk e njeh” Jennifer Lopez. Mariah Carey ka thyer heshtjen për raportin me Jennifer Lopez dhe e gjitha daton në një nga këngët më të mëdha të Lopez. 

Arsyeja për përçarjen e supozuar ishte mjaft e errët gjatë viteve deri më tani me publikimin e “The Meaning Of Mariah.”

Këngëtarja shpjegon se si origjina e përçarjes daton që nga martesa e saj me ish-shefin e Sony Music, Tony Mottola. 

Ajo ka treguar se si ish partneri i saj është përpjekur t’i shkatërronte karrierën pas ndarjes. “Ai ishte i zemëruar për divorcin dhe largimin tim nga Sony, dhe ai përdori të gjithë fuqinë dhe lidhjet e tij për të më ndëshkuar.”, thotë këngëtarja.

Sipas krijueses së hitit “We Belong Together”, filmi Glitter ishte arsyeja e përçarjes. Mariah shpjegon se si e regjistroi këngën “Loverboy”, përshtatur nga “Firecracker” të Yellow

Magic Orchestra dhe se si Sony e licensoi atë për “I’m real” të Lopez.

“Pasi dëgjova këngën time të re, duke përdorur të njëjtin shembull që kam përdorur, Sony nxitoi të bënte një single për një tjetër femër argëtuese në etiketën e tyre (të cilën nuk e njoh)“, shtoi ajo, duke nënkuptuar kështu se i referohej Jenniferit për të cilën është shprehur edhe më parë se “nuk e njeh”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco