Tragjike/ Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari turk

Tragjike/ Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari turk

17:50, 01/10/2020

Këngëtari turk, Arif Akpinar ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare për shkak të një sëmundje të rëndë. 

Arif ishte diagnostikuar me tumor në tru dhe ishte shtruar në spital javën e kaluar, por humbi jetën ditën e sotme. 

Ishte producenti, Bulent Seyhan që dha lajmin e hidhur nëpërmjet një postimi në Twitter.

“Arif Akpinar, artist i dashur, na le në një moshë kaq të re, u prehsh në paqe”

Akpinar ishte një artist i njohur në Turqi dhe një nga këngët e tij më të dëgjuara është “Kilit”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco