Askush nuk e kuptoi, Gabriel Garko rrëfeu dhe me anë të bluzës

Askush nuk e kuptoi, Gabriel Garko rrëfeu dhe me anë të bluzës

14:24, 01/10/2020

 Dalja e Gabriel Garko në Big Brother Vip ishte një nga momentet televizive që do ta kujtohet gjatë.

I prekur dhe i ngazëllyer, aktori hyri në shtëpi për të lexuar një letër të përzemërt ish-të dashurës së tij Adua del Vesco.

"Unë e di që shumë njerëz do të më gjykojnë, shumë njerëz nuk do të kuptojnë dhe për mua do të jetë e vështirë, shumë e vështirë" deklaroi ai në studio.

Por para fjalëve, gjithçka ishte tashmë aty në pamjen e tij.
 
Para Adua del Vesco, me zërin e tij të ndërprerë nga lotët, Gabriel Garko bëri deklaratën e tij.

"Ne jetuam një përrallë të bukur, por një përrallë mbetet ... Ekziston edhe një përrallë tjetër, por unë e kam jetuar vetëm. Shumë e quajnë sekreti i Pulcinella ”.

Një metaforë, e cila tregon diçka që tani është bërë i njohur për publikun pavarësisht përpjekjeve për ta mbajtur atë të fshehur, pavarësisht nga mohimet e bëra në të kaluarën nga vetë Garko.
 
Rrëfimi, nëse mund të quhet kështu, nënkuptohej dhe në bluzën e zezë të Gabriel Garko.

I fshehur nën kostum, një mbishkrim shihej në xhaketë.

Nuk ishte Gio (Giorgio Armani), siç menduan shumë njerëz , por VICIOUS (vicioz), fjala në bluzën Dsquared2.

Kjo referencë është nga filmin "Il vizietto" me Ugo Tognazzi  dhe është shumë e qartë.

Filmi i vitit 1978 tregonte historinë e një çifti homoseksual i cili përpiqet të jetojë natyrshëm gjendjen e tyre si një familje homoseksuale.

Gjithmonë shumë i vëmendshëm ndaj pamjes së tij, Garko nuk e la atë në fat as këtë herë.

"Çështja nuk është të zbulosh sekretin, por të shpjegosh pse ishte një sekret" u shpreh në fund Garko.

Por Alfonso Signorini ja preu rrëfimin duke u shprehur  se GF Vip nuk ishte vendi i duhur.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco