Humbi nënën ditën e sotme, Gjergj Leka i përlot të gjithë: Nuk të dhashë as puthjen e fundit...

Humbi nënën ditën e sotme, Gjergj Leka i përlot të gjithë: Nuk të dhashë as puthjen e fundit...

21:25, 28/09/2020
Ditën e sotme, është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare dirigjentja e parë shqiptare, Rozmari Jorganxhi. 
 
Dirigjentja e njohur, ka ndërruar jetë në Trieste të Italisë.
 
Disa orë pas ndarjes së saj nga jeta ka reaguar edhe i biri i saj, Gjergj Leka. 
 
Teksa i dedikon një mesazh prekës, ai shkruan se ajo u nda nga jeta në ditën e lindjes së babait të tij të ndjerë.
 
“Më ike e nuk të dhashë puthjen e fundit……Mezi po prisje të bashkoheshe me babin dhe pikërisht sot në ditëlindjen e tij u ngjite lart.
Mi bëj hallall gjithë fajet…..”
 
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

blu30/09/2020 21:44

Ngushellime! Humbje shume e madhe per ju, z. Leka.

Shto koment

Denonco