I përloti të gjithë/ 'Mrekullia në qelin nr.7' fiton çmimin 'Filmi më i mirë i vitit'

I përloti të gjithë/ 'Mrekullia në qelin nr.7' fiton çmimin 'Filmi më i mirë i vitit'

20:54, 28/09/2020

Ova dhe Memo, përlotën të gjithë botën, duke bërë që filmi të korrte sukses menjëherë. 

“Mrekullia në qiellin e shtatë” ka qenë filmi më i ndjekur i këtij viti, jo vetëm në Turqi, por edhe ku në botë. 

Ky film është vlerësuar edhe me 6 çmime në “Festivalin e Filmit në Izmir”. 

Aras Bulut Iynemli mori çmimin “Aktori më i mirë mashkull” dhe Nisa Sofiya Aksongur çmimin “Aktorja më e mirë fëmijë”. 

Po ashtu filmi rrëmbeu edhe çmimet: “Filmi më i mirë”, “Regjisori më i mirë”, “Kinematografia më e mirë” dhe “Aktori më i mirë suportues”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco