Një foshnje mbretërore është rrugës

Një foshnje mbretërore është rrugës

10:50, 25/09/2020

Princesh Eugenie dhe Jack Brooksband janë në pritje të fëmijës së tyre të parë, njoftoi këtë mëngjes Buckingham Palace.

Çifti i cili u martuar në tetor të 2018 do të bëhen prindër për herë të parë në fillim të vitit 2021.

Mbretëresha dhe Duka i Edinburgut janë të kënaqur me lajmin sipas deklaratës nga Buckingham Palace. 

Dhe prindërit e çiftit janë gjithashtu të entuziazmuar nga prespektiva për tu bërë gjyshër.

Do të jetë nipi i parë për Princin Andrew dhe dukeshën e Jorkut pasi vajza e tyre e madhe Princeshë Beatrice u martua me biznesmenin italian Edoardo Mapelli Mozzi në një ceremoni private në Windsor Castle në korrik të këtij viti.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco