Hollywood po sjell një film kushtuar pandemisë

Hollywood po sjell një film kushtuar pandemisë

10:51, 24/09/2020

“Lockdown” quhet filmi që po planifikohet nga Hollywood.

Ky film do të ketë në fabul, kryefjalën e këtij viti që po lëmë pas, Koronavirusin.

Anne Hathsway do të jetë aktorja kryesore, ndërsa në njërin nga rolet e tjera  pritet të luajë edhe ylli i serialit “Peaky Blinders”, Cillian Murphy.

Sipas Harper’s Bazaar, bëhet fjalë për kombinimin e një komedie romantike dhe drame, me regji të Doug Liman, autor i filmave, si “Mr. & Mrs. Smith” e “The Bourne Identity”.

Në fund të shtatorit, pritet të fillojnë xhirimet e filmit, në Londër.

Ndërkohë që data e publikimit nuk dihet ende, lajmi për fabulën e këtij filmi ka shkaktuar jo pak reagime në rrjetet sociale.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco