Vajza vëmendjen! Këto pesë gjëra bazë duhet t'i keni gjithmonë në garderobë

Vajza vëmendjen! Këto pesë gjëra bazë duhet t'i keni gjithmonë në garderobë

12:20, 22/09/2020

Në këtë artikull do t'ju tregojmë pse nuk ju duhen gjithmonë tendencat e fundit për tu dukur shumë të freskëta dhe cilat janë bazat përveç bluzës së bardhë dhe xhinseve blu.
Këshillë: Veshjet bazë duhet të jenë sa më të thjeshta sa i përket ngjyrave dhe modeleve, në mënyrë që të përputhen lehtësisht.

 Sidoqoftë, jo gjithmonë duhet të jenë bardh e zi.

Image

1.Një këmishë me cilësi të lartë

Këmishat janë të përjetshme, elegante dhe gjithmonë një zgjidhje, veçanërisht kur ato janë në një ton të lehtë si të bardhë apo bezhë.
Sigurisht, një këmishë klasike mund të duket shumë e mërzitshme. Në të vërtetë gjithçka varet nga kombinimi. Vajzat në modë pëlqejnë të veshin këmisha të mëdha. Versioni i rastësishëm shkon në mënyrë të përsosur me xhinse të rehatshme  dhe atlete. 

Image

2. Një bluzë me vija

Bluzat me shirita, kanë qenë gjithmonë një nga preferuarat tona absolute për shumë vite dhe janë një nga artikujt thelbësorë në pranverë dhe verë. Këto veshje praktike pambuku janë një zgjidhje kur kombinohen me xhinse të rastësishme dhe pantallona të shkurtra verore, apo pantallona elegante të punës.

Image

3. Pantallona prej pëlhure të lehta

Sado që i duam xhinset, mezi presim t'i ndryshojmë në pantallona të lehta, në pranverë dhe verë. 

Këto pantallona janë perfekte në temperatura të buta pranverore, në vjeshtë, dhe në ditë me diell në dimër.

Image

4.Një pale 'këpucë-shapka'

Në pranverë dhe në vjeshtë ne i lëmë këmbët dhe këmbët tona të ‘marrin frymë’ . Super femërore dhe njëkohësisht komode dhe trendi janë këpucët në formë shapkash . Këto këpucë, deri më tani, janë klasike absolute dhe nuk duhet të mungojnë në asnjë gardërobë.

Image

5.Një xhaketë sportive

Ka disa artikuj veshjesh që çdo grua ka në gardërobë dhe mes tyre ka sigurisht dhe një xhaketë.
Edhe pse një xhaketë sportive, të kujton kryesisht pamjen e punës , kjo lloj xhakete është është shumë e dashur dhe sigurisht e preferuar, veçanërisht në modelet me përmasa të mëdha. Perfeksioni arrin kulmin nëse mbledhim paksa mëngët e xhaketës.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco