'Ne i'a dolëm'/ Albumi i ri i Azetit me vëllanë, i dedikohet babait të tyre të ndjerë

'Ne i'a dolëm'/ Albumi i ri i Azetit me vëllanë, i dedikohet babait të tyre të ndjerë

20:45, 21/09/2020

Vetëm pak ditë më parë, reperi Azet publikoi albumin e ri “Fast Life 2” në bashkëpunim me të vëllanë, Albin.

Në një postimi në Instagram, Azet tha se ky album i dedikohet babait të tyre të ndjerë i cili ndërroi jetë vitin e kaluar.

Artisti thotë se kjo ishte dëshira e tij e madhe që të shoh vëllezërit duke kënduar bashkë, gjë që edhe e realizuan.

Më tej, ai falënderon të gjithë fansat që e kanë mbështetur në muzikë pa të cilët s’do të ishte ky që është. 

“Koha më në fund ka ardhur – FAST Life 2 ka mbaruar!

Albumi më emocional dhe më i rëndësishëm që kam bërë ndonjëherë në karrierën time.

Dhe të gjitha me vëllain tim Albi. Me të cilin unë eci krah për krah çdo hap të jetës time dhe atë përgjithmonë.

Këtë album ia kushtojmë babait tonë. Dëshira e tij më e madhe ka qenë gjithmonë që unë dhe vëllai im të bëjmë muzikë dhe një album së bashku dhe ja tani.

Ne ia dolëm! Shpresojmë të na shikoni nga lart dhe të jeni krenar, ashtu siç ishim me ju çdo ditë.

E gjithë kjo është vetëm për ju.

Ne dëshirojmë aq shumë sa të mund ta përjetonim këtë me ju, por gjithmonë ju mbajmë me vete.

Mos harroni kurrë, familja është gjëja më e rëndësishme në këtë botë.

Njerëzit vijnë dhe shkojnë në jetë por sido që të jetë, familja juaj qëndron!

Nuk mund t’ju falënderoj të gjithëve sa duhet për mbështetjen tuaj çdo ditë.

Pa ty nuk do të isha këtu tani! Ne të gjithë jemi pjesë e Fast Life”.

View this post on Instagram

Es ist endlich soweit - FAST LIFE 2 ist draussen! Das emotionalste und bedeutendste Album, das ich jemals in meiner Karriere gemacht habe. Und das Alles mit meinem Bruder Albi. Mit dem ich jeden Schritt in meinem Leben Seite an Seite zusammen gehe und das fu?r immer. Dieses Album widmen wir unserem Vater. Sein gro?ßter Wunsch war es immer, dass mein Bruder und ich gemeinsam Musik und ein Album machen und hier ist es jetzt. Wir haben es geschafft! Wir hoffen du siehst das von oben und bist stolz auf uns, so wie wir es jeden Tag auf dich waren. Das alles hier ist nur fu?r dich. Wir wu?nschten so sehr, dass wir das noch mit dir zusammen erleben ko?nnten, aber wir tragen dich immer bei uns. Vergesst Alle niemals, Familie ist das wichtigste auf dieser Welt. Menschen kommen und gehen im Leben, aber egal was passiert, deine Familie bleibt! Ich kann euch allen nicht genug danken fu?r euren Support jeden Tag. Ohne euch wa?re ich jetzt nicht hier! Wir sind Alle ein Teil von Fast Life.

A post shared by AZET (@kmn_azet) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco