Defne kapet nga policia, ja çfarë dënimi merr ajo, nesër në ‘Lule të vetmuara’

Defne kapet nga policia, ja çfarë dënimi merr ajo, nesër në ‘Lule të vetmuara’

20:57, 12/08/2020

Kemal vazhdon ta përndjekë Ejlylin. Ajo ngec brenda një taksie me të. Shoqet i vijnë në ndihmë Ejlylit dhe e shpëtojnë nga Kemali. Vajzat rrahin Kemalin me shkop gome. Nazanit dhe Defnes i ndodh një e papritur gjatë arratisjes së tyre.

Policia me ndihmën e vajzave arrin të gjejë Nazanin dhe Defnen. Kemal denoncon në polici vajzat e jetimores pasi ato e rrahën. Defnen e shoqërojnë në komisariat. Nazan kupton që ka qenë Kemal ai i cili ka treguar vendin e tyre.

Defne përballet me Xhemren gjatë dëshmisë në polici. Gjykata vendos që Defne të shkojë në shkollë riedukimi. Defne tronditet kur e mëson këtë dënim. Neriman dënon gjithashtu vajzat./revistawho.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco