Ellen Degeneres heq dorë nga emisioni i saj dhe i hap rrugën hetimit ndaj çdo akuze

Ellen Degeneres heq dorë nga emisioni i saj dhe i hap rrugën hetimit ndaj çdo akuze

23:42, 04/08/2020

Pas akuzave të shumta ndaj punës me moderatoren e njohur, Ellen Degeneres, kjo e fundit ka vendosur të heqë dorë nga formati i saj.

Ky vendim ka ardhur pas akuzave të njëpasnjëshme për ngacmimin, racizmin dhe ngacmimin seksual.

Ellen vendosi që t’i shkruajë një letër stafit të saj, duke i pohuar se ka një hetim të brendshëm për shfaqjen në të cilën ka punuar për vite me radhë.

Pavarësisht reagimit të Degeneres, punonjësit kanë vazhduar t’i dalin kundër moderatores, duke mos u mjaftuar me fjalët e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco