Michael Jackson e dëshironte këtë rol në filmin e njohur

Michael Jackson e dëshironte këtë rol në filmin e njohur

21:46, 04/08/2020

Michale Jackson dëshiroi rolin e profesor Xavier në X-Men, madje u takua me producentët më 1999.

Filmi X-Men doli saktësisht 20 vjet më parë dhe në përvjetorin e tij zbulohet një prapaskenë e çuditshme nga ai film, shkruan DailyMail.

The Hollywood Reporter të premten njoftoi se Michael Jackson kishte vendosur pamjet e tij në portretizimin e profesorit tullac Charles Xavier , të lidhur me karrige me rrota në film, i cili doli më 14 korrik 2000.

Me sa duket, mbreti i pop-it shkoi aq larg sa të planifikonte një takim me regjisorin Bryan Singer dhe producentin e filmit në atë kohë, për të cilin ai kishte përgatitur një prezantim të hollësishëm.

“Unë i thashë:” A e dini se Xavier është një djalë i moshuar i bardhë? “”,  tha producenti Lauren Shuler Donner, i cili e kujtoi takimin kurioz në pranverën e 1999.

Dhe Michael tha:” Oh po. E dini, unë mund të vendos grim”.

Gjatë takimit, për të cilin Michael Jackson veshi syze dielli dhe nuk pranoi të shtrëngonte duart, ‘ai prezantoi filmin e tij të shkurtër Ghosts, në vitin 1997.

Konfirmohet se asjëherë nuk ishte marrë seriozisht Jackson për rolin. “X-Man” ka realizuar gjithsej 12 filma, që fituan mbi 6 miliardë dollarë në gjithë botën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco