Blogerja e njohur bëhet nënë për herë të parë, zbulon emrin e vogëlushit dhe një histori prekëse

Blogerja e njohur bëhet nënë për herë të parë, zbulon emrin e vogëlushit dhe një histori prekëse

11:14, 03/08/2020

Një ditë më parë bloggerja e njohur Ersi Ngjela u bë nënë për herë të parë.

Ajo zbuloi se ka vendosur ta quajë djalin Noel dhe ka shpjeguar kuptimin e tij.

Ngjela ka treguar gjithashtu se pas humbjes së të atit nuk donte fëmijë, por ardhja e mbesës ndryshoi gjithçka. Tashmë ajo është mjaft e emocionuar për vogëlushin e saj dhe të gjitha ndjesitë i ka treguar në një shkrim të gjatë.

“Dikur mami kishte marr nje vendim qe nuk do bente femi . Kjo eshte historia e jetes pasi mami humbi te atin, gjyshin tend. Pastaj erdhi ne jete dielli i pare ,motrushi jot Vivien energjia e se ciles rilindi dhe i dha kuptim tjeter halluckes. Luan ka qene gjyshi , luan eshte motrushi , luan linde dhe ti . Shenja jote perfaqesohet nga energjia diellore, ajo energji qe hena ka patur gjithmone nevoje . Emri yt ka qene shume i veshtire per te marr nje vendim por tani jam e bindur se ky emer te pershtatet me se miri – Mesova se ne gjuhen hebraike zotit i therrasin EL (god) inicialet e mamit dhe babit, krijuesve te tu. Ne gjuhen greke ( λ?ων – leon/ mbrapsht noel )do te thote luan. Ne dhjetor me kete emer besimtaret festojne rilindjen e Krishtit. Ndaj ti diell i lindur ne dt 02.08.2020 dite te diel, krijuar nga zoti (EL) , shenja (leon)/ luan do te quhesh NOEL ! ( Ngjela-Olldashi-Ersi-Liri ). Zotat qofshin perkrah teje ne rrugetimin e ri te ndricimit tend. Qofsh nje femi i rrethuar vetem me dashuri dhe miresi.Jetofsh i lire !Welcome”, shkruan Ersi krahas fotos ku duket vogëlushi në krahët e mamit.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dikur mami kishte marr nje vendim qe nuk do bente femi . Kjo eshte historia e jetes pasi mami humbi te atin, gjyshin tend. Pastaj erdhi ne jete dielli i pare ,motrushi jot Vivien energjia e se ciles rilindi dhe i dha kuptim tjeter halluckes. Luan ka qene gjyshi , luan eshte motrushi , luan linde dhe ti . Shenja jote perfaqesohet nga energjia diellore, ajo energji qe hena ka patur gjithmone nevoje . Emri yt ka qene shume i veshtire per te marr nje vendim por tani jam e bindur se ky emer te pershtatet me se miri - Mesova se ne gjuhen hebraike zotit i therrasin EL (god) inicialet e mamit dhe babit, krijuesve te tu. Ne gjuhen greke ( λε?ων - leon/ mbrapsht noel )do te thote luan. Ne dhjetor me kete emer besimtaret festojne rilindjen e Krishtit. Ndaj ti diell i lindur ne dt 02.08.2020 dite te diel, krijuar nga zoti (EL) , shenja (leon)/ luan do te quhesh NOEL ! ( Ngjela-Olldashi-Ersi-Liri ). Zotat qofshin perkrah teje ne rrugetimin e ri te ndricimit tend. Qofsh nje femi i rrethuar vetem me dashuri dhe miresi.Jetofsh i lire !Welcome ??????????

A post shared by ???? Ersi NeBoten E Cudirave ???? (@ersichic) on

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco