Modelja e njohur dhunohet nga rojet e sigurimit në Izmir

Modelja e njohur dhunohet nga rojet e sigurimit në Izmir

10:56, 03/08/2020

Modelja e njohur ukrainese Daria Kyryliuk me anë të një postimi në llogarinë e saj në Instagram ka treguar se është dhunuar nga rojet e sigurisë në Izmir teksa ishte me pushime.

 Në foton e publikuar ku duken qartë shenjat e dhunës në fytyrë, ajo shkroi në katër gjuhë:

'Nuk mund tĂ« hesht pasi dua tĂ« tregoj historinĂ« se çfarĂ« me ndodhi mua, tĂ« dashurit tim dhe grupit tonĂ«. Ne u goditĂ«m nga siguria e plazhit ‘Momo beach’ ( Çesme, Turqi). KatĂ«r vajzat u grushtuan nĂ« fytyrĂ« ( pĂ«rfshirĂ« dhe mua) ndĂ«rsa djemtĂ« u lĂ«nduan keq. Raportuam nĂ« mĂ«nyrë tĂ« hollĂ«sishme nĂ« polici. Nuk duhet tĂ« mbyllim sytĂ« nga ajo qĂ« na ndodhi dhe tĂ« ndalemi nĂ« dhunĂ«n ndaj gruas. Ju kĂ«rkoj miqve tĂ« mi qĂ« ta shpĂ«rndajnĂ« sa mĂ« shumĂ« kĂ«tĂ« histori’.

Image

Ky veprim është dënuar gjithashtu dhe nga mikja e saj modelja e njohur turke Seyma Subasi e cila shkroi në  rrjete sociale:

'Më vjen shumë keq, jam me të vërtetë e tronditur. Uroj që vendet e argëtimit t'u kushtojnë vëmëndje jo vetëm parave që fitojnë por edhe mënyrës se si i trajtojnë njerëzit.

Policia ka nisur një hetim në lidhje me çështjen e denoncuar nga modelja.

Seyma Subasi Image

 Daria KyryliukImageImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco