Yjet që kanë ndryshuar emrat, ja si quhen në të vërtetë

Yjet që kanë ndryshuar emrat, ja si quhen në të vërtetë

23:26, 31/07/2020
A+ Aa A-

Ndonjëherë personazhet e famshëm duhet që të ndryshojnë emrat e tyre për të tingëlluar më bukur, apo edhe për të mos u ngatërruar me njerëzit e tjerë.

Shpeshherë, yjet përdorin pseudonimet që kanë patur në fëmijëri apo thjesht krijojnë një emër të ri që ju përshtatet më mirë.

Këtu keni disa prej të famshëmve që kanë ndryshuar emrin, dhe mund të jenë të paktë ata njerëz që dinë se si është emri i tyre i vërtetë.

Image

Antonio Banderas — José Antonio Domínguez Bandera

Image

Blake Lively — Blake Brown

Image

Angelina Jolie — Angelina Voight

Image

Vivien Leigh — Vivian Mary Hartley

Image

Jean-Claude Van Damme — Jean-Claude Camille François Van Varenberg

Image

Ralph Lauren — Ralph Lifshitz

Image

Ornella Muti — Francesca Romana Rivelli

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Martin 01/08/2020 05:42

Duhet shtuar edhe ky emer: Edi Rama- Edvin Kristaq Rama Mimi Kodheli- Mrika Kodheli

Shto koment

Denonco