Dua Lipa firmos peticionin 'Put Kosovo on the Map'

Dua Lipa firmos peticionin 'Put Kosovo on the Map'

16:32, 20/07/2020
A+ Aa A-

Tash e sa ditë në rrjetet sociale po qarkullon një peticion me titull "Put Kosovo on the Map", i cili i bën kërkesë kompanisë Apple që ta vendosë shtetin e Kosovës në hartën e saj.

Para pak orësh, edhe këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, e ka ndarë këtë peticion me 48 milionë ndjekësit e saj në Instagram, duke e përkrahur këtë iniciativë dhe duke e shtryëzuar edhe një herë zërin dhe famën e saj për ta ndihmuar Kosovën.

Iniciativa nisi pasi Apple Maps e përfshiu Kosovën në hartën e Serbisë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco