E ëma e vuri kundër shtatzënisë, bebi lind me spiralen në dorë

E ëma e vuri kundër shtatzënisë, bebi lind me spiralen në dorë

23:34, 13/07/2020

Një bebe ka lindur në Vietnam duke shtrënguar në duar spiralen intrauterine të së ëmës, një metodë kontraceptive që ajo kishte përdorur kundër shtatzënsië. Ëstë e rrallë, por jo e pamundur.

Kur i vogli lindi, spiralja me lëshim hormonal doli nga trupi i nënës bashkë me të dhe i vogli e mbante mes duarve. Mjeku i spitalit Hai Phong ku nëna bëri lindjen, mendoi t’i bënte fotografi këtij momenti shumë interesant.

Sipas Huffington Post, ai është shprehur se nëna e kishte vënë para dy vitesh spiralen. Ajo kishte dy fëmijë dhe nuk donte fëmijë të tjerë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco