Aktorja Kelly Preston, gruaja e John Travolta, ndërron jetë në moshën 57 vjeçare

Aktorja Kelly Preston, gruaja e John Travolta, ndërron jetë në moshën 57 vjeçare

09:14, 13/07/2020

Kelly Preston aktore dhe gruaja e John Travoltës ka humbur betejen e saj me kancerin.

Ishte bashkëshorti i saj që dha lajmin e hidhur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ku shkruante:

 ‘Jam zemĂ«rthyer qĂ« mĂ« duhet t'ju informoj se gruaja ime e bukur e humbi betejen 2-vjeçare me kancerin e gjirit. Lufta e saj ishte kaq kurajoze dhe kishte mbĂ«shtetjen e tĂ« gjithĂ«ve. UnĂ« do tĂ« jem nĂ« krah tĂ« fĂ«mijĂ«ve tĂ« mi, qĂ« kanĂ« humbur tĂ« Ă«mĂ«n, prandaj dua tĂ« mĂ« falni nĂ«se s'do dĂ«gjoni nga ne pĂ«r disa kohĂ«. Dua tĂ« dini qĂ« e marrim gjithĂ« dashurinĂ« tuaj gjatĂ« kohĂ«s qĂ« do tĂ« na duhet pĂ«r t'u shĂ«ruar."

Image

Travolta dhe Preston u takuan nĂ« 1987 nĂ« xhirimet e filmit ‘The American Expert’ dhe u martuan nĂ« Paris nĂ« 1991.
 

Preston la pas të shoqin, 66-vjeç dhe fëmijët e tyre, vajzën Ella, 20-vjeç dhe djalin 9-vjeçar Benjamin.

Ndërsa  në 2009-ën humbën djalin e tyre në moshën 17-vjeçare teksa ishin me pushime në Bahamas.

Vetëm vite më vonë, çifti pranoi se djali ishte autik.

Image
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco