Preket nga koronavirusi edhe gruaja, e cila dikur u shpall 'Miss Bota'

Preket nga koronavirusi edhe gruaja, e cila dikur u shpall 'Miss Bota'

21:00, 12/07/2020

Aktorja e njohur indiane Aishëarya Rai Bachchan dhe vajza e saj Aaradhya kanë rezultuar pozitive me koronavirus.

Ata kryen testimin pasi mësuan se bashkëshorti dhe vjehrri i aktores ishin infektuar me Covid-19.

Testimi është kryer edhe nga pjesëtarët e tjerë të familjes të cilët kanë rezultuar negativ.

Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Shëndetësisë së Indisë Maharashtra Rajesh Tope me një postim në Twitter, por pak minuta më vonë postimi u fshi.

“Aishëarya Rai Bacchan dhe vajza e saj kanë rezultuar gjithashtu pozitive me COVID-19. Ne dëshirojmë që familja Bachchan ta kaloj sa më shpejt këtë situata dhe i urojnë shërim sa më parë”, shkruhej në postim.

Mumbai është ndër qytetet indiane më të prekur nga koronavirusi, me gjithsej 850,000 raste.

Bachchan ishte shpullur Miss Bota më 1994.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco