'Mburrej me ty'/ Qytetari, Alketa Vejsiut: Ndihmo dajën tënd që endet rrugëve të Korçës pa ngrënë e pa pirë

'Mburrej me ty'/ Qytetari, Alketa Vejsiut: Ndihmo dajën tënd që endet rrugëve të Korçës pa ngrënë e pa pirë

22:31, 02/07/2020

E kemi parë shpeshherë në programe televizive teksa ndihmon njerëz në nevojë. Një akt që duhet duartrokitur, por prezantuesja e famshme Alketa Vejsiu ka një të afërm të sajin që prej kohësh endet rrugëve të Korçës, pa shtëpi mbi kokë dhe pa njeri pranë.

Rastin në fjalë e sjell Ilir Vrenozi, i cili përmes një postimi në Facebook, ku poston edhe foton e dajës së Alketës, i kërkon kësaj të fundit ta ndihmojë.

Postimi i plotë:

ALKETA VEJSIU SI MBESA E KETIJ NJERIU NE FOTO TE LUTEM NDIHMOJE

Alketa Vejsiu, e bera kete foto per te te kujtuar qe ke nje njeri te gjakut tend ne Korçe qe po vuan...te lutem me dore ne zemer

Une e kam patur dhe e kam mik prej vitesh, zoterine ne foto, dakort qe ai deshtoi ne jete, edhe eshte fillikat tani dhe i braktisur, foton e bera nga larg per te mos me pare ai, edhe per te mos u dukur kush eshte, por ti e di shume mire ke burre ne moshe te thyer krejt te braktisur , ke ne Korce...

Te lutem Alketa kujtohu dhe kujdesu per te, te lutem perpara se te ndihmosh femijet e botes ti besh me shtepi neper spektakle e mire bèn, por ndihmo gjakun tend te lutem ndihmoje, po vuan jashte mase, mua me vjen keq po shume keq , pavaresisht se atij ja beri koka, e braktisen te gjithe para 20 vitesh, por tani duhet ndihmuar te lutem po flinte ne shkallet e lulishtes, ska as per te ngrene as per te pire, te lutem ndihmoje, te lutem... per ate Zot nuk me tha asnje njeri te te them , po une e dija , sepse ai mbureshe per ty kur te shikonim ne TVArberia , kjo eshte MBESA IME me thoshte gjithmone, per Zotin...ndiheshe krenare per ty, te lutem ndihmoje te lutem eshte shume shume keq, te lutem per ate Zot , kujtohu per te, se do ta shperbleje Zot , te lutem 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Emigrantja05/07/2020 15:58

Ste ndihmoj njeri.edhe un isha si daja.u zhduka dhe fillova nga e para Duke respektuar veten time.

FILANTROPI Dt 4 korrik 202004/07/2020 10:41

Do zoti e ndihmon Vrenos. Fjala jote në vesh të perëndisë..

QYTETARI dt 3 korrik 202003/07/2020 19:35

Mirë bëre që ja kujtove o Vrenos i madh, Alketës dajën e harruar në Korçë. Po mos e ka bërë "hasha" mo burrë i dheut ,derisa nuk është kujtuar ta ndihmojë ndonjëherë......

QYTETARI dt 3 korrik 202003/07/2020 19:34

Mirë bëre që ja kujtove o Vrenos i madh, Alketës dajën e harruar në Korçë. Po mos e ka bërë "hasha" mo burrë i dheut ,derisa nuk është kujtuar ta ndihmojë ndonjëherë......

QYTETARI dt 3 korrik 202003/07/2020 19:23

Mirë bëre që ja kujtove o Vrenos i madh, Alketës dajën e harruar në Korçë. Po mos e ka bërë "hasha" mo burrë i dheut ,derisa nuk është kujtuar ta ndihmojë ndonjëherë......

Shto koment

Denonco