Ndërron jetë në moshën 98-vjeçare, legjenda e humorit

Ndërron jetë në moshën 98-vjeçare, legjenda e humorit

21:08, 01/07/2020

Legjenda e komedisë së “Hollywood-it”, Carl Reiner ka vdekur në moshën 98-vjeçare.

Regjisori i komedive të Steve Martin, “The Jerk” dhe “The Man With Two Brains”,  ishte gjithashtu i famshëm për bashkëpunimin e tij me Mel Brooks, shkruan The Guardian.

“Variety” konfirmoi lajmin, duke raportuar se publicisti i tij tha se ai vdiq nga shkaqe natyrore të hënën natën në shtëpinë e tij në Beverly Hills.

Së bashku me Brooksin, Reiner u bë një ikonë e komedisë hebreo-amerikane për rutinat e skicave të çiftit, më e famshmja “The 2000 Year Old Man”, e cila u shfaq për herë të parë më 1960 dhe u rrit nga puna e tyre si shkrimtarë në komedinë e Sid Cezarit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco