Pas humbjes së jetës së George Floyd, Beyonce ka një kërkesë për të gjithë protestuesit

Pas humbjes së jetës së George Floyd, Beyonce ka një kërkesë për të gjithë protestuesit

23:46, 05/06/2020

Prej disa ditësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur protestat masive pas humbjes së jetës së George Floyd. Ndonëse dëmet e protestave të vazhdueshme kanë qenë mjaft të mëdha, ylli i njohur i muzikës pop, Beyonce ka kërkuar me anë të një postimi në rrjetet sociale vazhdimin e këtyre të fundit.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beyonce? (@beyonce) on

 

Ajo ka kërkuar që njerëzit të kërkojnë drejtësinë për humbjen e Floyd dhe të plotësojnë një peticion për shkarkimin nga detyra të të gjithë oficerëve të policisë që sollën vdekjen e George Floyd.

Kujtojmë se situata në ‘SHBA’ vazhdon të jetë mjaft kritike dhe se presidenti i vendit, Donald Trump ka njoftuar se nëse gjithçka do të vazhdojë në këto përmasa do t’i duhet të nxjerrë ushtrinë e vendit në rrugë.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco