Edhe Emily del në protesta

Edhe Emily del në protesta

23:28, 03/06/2020
A+ Aa A-

Në Amerikë ka shumë protesta pas vdekjes pas një personi me ngjyrë.

E në këto protesta po marrin pjesë edhe shumë emra të njohur.

Protestuesve i janë bashkuar edhe shumë emra të njohur, të cilët po protestojnë kundër brutalitetit të policisë.

Protestave me moton “Black Lives Matter” së fundi iu bashkua edhe modelja Emily Ratajkoëski dhe partneri i saj.

Dyshja janë fotografuar nga paparacët duke mbajtur pankarta në duar, ndërsa nuk mungonin masat mbrojtëse.

Ajo publikoi edhe në Instagram pamje nga protesta paqësore në të cilën mori pjesë me partnerin.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco