Emine plagos Mesuden, Nazan arrestohet nga policia, nesër në ‘Lule të vetmuara’

Emine plagos Mesuden, Nazan arrestohet nga policia, nesër në ‘Lule të vetmuara’

18:32, 02/06/2020

Nazan shkon tek Emine dhe i thotë se vrasësi i Gokhanit është Kemali. Emine bën plan të vrasë Kemalin. Ajo e kthen Gylxhanin në jetimore. Ejlyl sheh diskun dhe mëson se aksidentin e ka bërë Nazani. Ajo u tregon vajzave.

Xhemre tronditet kur e mëson këtë. Kemal shkon në jetimore dhe kërkon Ejlylin për t’i marrë diskun. Kemalin e përzënë nga jetimorja. Xhemre e tronditur kërkon të hakmerret ndaj Nazanit. Ajo i çon policinë në shtëpi.

Nazan arrestohet. Emine shkon në shtëpinë e Kemalit dhe e akuzon për vrasjen e Gokhanit. Ajo tenton të vrasë Kemalin me thikë por godet Mesuden. Xhemre akuzon Defnen se edhe ajo e dinte për aksidentin.

Nazan mbron të bijën duke thënë se ajo është e pafajshme. Mesude dërgohet me urgjencë në spital në gjendje të rëndë. Ekrem justifikohet me gënjeshtra para Gynejit për lidhjen me Banun./revistawho

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco