Almeda Abazi rrëfen eksperiencën si aktore në serialin ‘Sulejmani i Madhërishëm’

Almeda Abazi rrëfen eksperiencën si aktore në serialin ‘Sulejmani i Madhërishëm’

08:37, 29/05/2020

Ish-Miss Shqipëria 2008, aktorja Almeda Abazi, e vendosur tashmë prej shumë vitesh në Turqi, rrëfeu mbrëmjen e djeshme eksperiencën e saj në serialin e famshëm historik, “Sulejmani i Madhërishëm”.

Në një lidhje me “Skype” me emisionin “Rudina” nga shtëpia e saj në Stamboll, Abazi tha se ky serial i dha mundësinë të punonte me aktorë shumë të mëdhenj.

Megjithëse i pëlqen shumë, Abazi tha se nuk do të jetë e mundur të aktrojë në të ardhmen e afërt për shkak të angazhimit me djalin e saj 1-vjeçar.

‘Ka qenë një eksperiencë shumë e bukur, sepse ishte koha kur unë sapo kisha filluar karrierën e aktrimit, d.m.th. sapo isha futur në sektorin e aktrimit. Prandaj dhe pata mundësinë të punoja me shumë aktorë të mëdhenj. Ishte një fillim shumë i madh për mua. Ishte një peshë shumë e madhe mbi supe, por mendoj se ia dola’ është  shprehur Almeda.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco