Covid-19/ Në punë vetëm me të brendshme, infermierja merr masë disiplinore

Covid-19/ Në punë vetëm me të brendshme, infermierja merr masë disiplinore

11:00, 20/05/2020

Drejtuesit e një spitali për pacientët me koronavirus në Rusi morën masë disiplinore ndaj një infermiereje e cila e shfaq përpara pacientëve me një veshje mbrojtëse transparente, poshtë së cilës kishte veshur vetëm të brendshme.

Fotot e saj u bënë virale pasi një prej pacientëve që ishte i shtruar në spitalin e Tulës i shpërndau ato në rrjetet sociale.

Ai shkruan se asnjë nga pacientët nuk u ankua për këtë gjë.

Por drejtuesve të spitalit nuk iu pëlqeu kjo sjelle dhe vendosën të marrin masa ndaj infermieres për fyerje të uniformës.

Infermierja 20 vjeçare u justifikua përpara drejtuesve të saj se ajo ishte shumë seksi për të mbajtur uniformën dhe se nuk e kishte vënë re se veshja mbrojtëse ishte aq shumë transparente.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco