Aktorë e këngëtarë shprehin ngushëllime për vdekjen e aktores së njohur shqiptare

Aktorë e këngëtarë shprehin ngushëllime për vdekjen e aktores së njohur shqiptare

21:17, 25/03/2020

Vdekja e aktores Leze Qena ka tronditur botën e artit shqiptar.

Është pikërisht arti ai që ka humbur një yll të madh, një aktore të shkëlqyer dhe një ARTISTE që e ka merituar këtë epitet me të gjitha vecantitë, shkruan Syri  Kosova.

Aktorët e këngëtarët, por, edhe shumë fytyra tjera publike kanë ndarë dhimbjen e kanë shprehur ngushëllimet për gjithë ata që e kanë dashur e punuar me Lezën.

Shyhrete Behluli, Motrat Mustafa, Vedat Bajarami, Gold Ag, Leonora Jakupi, Gili, Engjellusha Salihu, Agnesa Vuthaj, Rona Nishliu, Jehona Sopi,  2po2,  Besnik  Qaka e Capital T janë vetëm disa nga emrat që në rrjetet sociale kanë publikuar fotografi bashkë me Lezën.

Lezës shpirti i bëftë dritë!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco