Zef Deda përlotet në emision: Është shumë e vështirë...

Zef Deda përlotet në emision: Është shumë e vështirë...

08:07, 22/02/2020

Aktori i mirënjohur dhe shumë i dashur nga publiku, Zef Deda i ftuar në "Rreze dielli", u emocionua teksa tregonte për çmimin e marrë jashtë vendit, çmim për të cilin është informuar disa vite më vonë, nëpërmjet ambasadës shqiptare në Gjermani.

Image

Por ajo që dhemb më shumë artistit është sistemi që nuk i vlerësonte aktorët e talentuar.

“Boll e zorshme është të marrësh një çmim dhe mos ta dish. Por kjo nuk më ka prekur aq shumë sa më ka prekur vetë sistemi, se është sistemi i tillë me të cilin ishim mësuar, diku do ta ‘haje gozhdën’. Por ne kishim një pasion të jashtëzakonshëm për skenën. Shumë artistë kanë ikur, sot kanë humb jetën", u shpreh aktori dhe u përlot. "Kur një njeri ishte aktor i fortë, thonin hiqe qafe se po na merr njerëz me vete dhe po na mohon dhe ne. Ka qenë një skandal", tregoi Zef Deda.

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tani22/02/2020 10:36

Pershendetje ZEF DEDA ! Me artin tuaj keni treguar se Shqipetaret kane shpirt te mrekullueshem ! Jeni vlere e ketij populli martir ! TUNGJATJETA !

Shto koment

Denonco